Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

27.09.2017

WRESZCIE - 1 października


Z ogromną radością informujemy, że po wakacyjnej przerwie ks. Tomasz Filipiak odprawi tradycyjną Mszę Świętą w niedzielę 1 października o godzinie 14:00 w Kaplicy św. o. Pio przy toruńskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Kozackich Górach.

24.09.2017

Pielgrzymka do Skrzatusza

Przekazujemy zaproszenie od pana Łukasza Trzeciaka na pielgrzymkę do Skrzatusza.

Serdecznie zapraszamy na III Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 14 października A. D. 2017.

Program piegrzymki:
09:30 – rejestracja pielgrzymów
10:30 – konferencja – ks. Jarosław Wąsowicz SDB „Tryumf Maryi i Kościoła w wizji św. Jana Bosko”; przygotowanie do Mszy Świętej
12:00 – uroczysta Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim, celebrans – ks. Tomasz Mędrek
13:15 – przerwa obiadowa, czas wolny
14:00 – spotkanie z Andrzejem Moszczyńskim (Czciciele Niepokalanej Matki Miłosierdzia)
14:30 – Różaniec
15:30 – spotkanie integracyjne
17:00 – zakończenie​

Prosimy również – w miarę możliwości – o udostępnianie informacji i przekazanie zaproszenia w mediach; link do wydarzenia na Facebooku.

Skrzatusz należy do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, położony jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Piły. Do Tronu Matki Boskiej Bolesnej $ndash; z uwagi na dogodne położenie Skrzatusza i stosunkowo niewielką odległość z licznych ośrodków północnej i zachodniej Polski oraz bliskość Niemiec.

Już w ubiegłym roku przybyło ok. 120 wiernych: najwięcej z metropolii szczecińsko-kamieńskiej (z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i zielonogórsko-gorzowskiej), metropolii poznańskiej (wierni z archidiecezji poznańskiej) oraz metropolii gnieźnieńskiej (z archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej i włocławskiej). W Skrzatuszu nie zabrakło również wiernych z metropolii gdańskiej (z archidiecezji gdańskiej i diecezji toruńskiej). Najdłuższy dystans przebył pątnik z diecezji łowickiej $ndash; pokonał aż 360 kilometrów!
​Oto ​orientacyjne odległości do Skrzatusza:
  — Bydgoszcz – 110 km
  — Toruń – 160 km

Historia sanktuarium jest niezwykle interesująca, obfituje w cuda, zatwierdzane przez władze kościelne, a wśród łask otrzymywanych za pośrednictwem Matki Boskiej Bolesnej dominują uzdrowienia.

Zapraszamy do lektury relacji i poznania fotorelacji z poprzednich pielgrzymek.

W ubiegłym roku informacje o pielgrzymkach i relacje trafiły do licznych mediów, m.in. Nasz Dziennik, Katolicka Agencja Informacyjna (eKAI), a w tym roku zaproszenie ukazało się m.in. na portalu PCh24.

Dojazd: http://skrzatusz.intrux.pl/jak-dojechac/.

Zgłoszenia grup zorganizowanych (orientacyjna liczba pielgrzymów, dane księdza – opiekuna grupy lub innej osoby kontaktowej, zapotrzebowanie na obiady) prosimy kierować na adres mailowy tradycja.koszalin(at)gmail.com lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

13.09.2017

Spotkanie i szkolenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i panów na szkolenie ministrantury do Tradycyjnej Mszy Świętej.  
Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (16.09) o godz. 11:00 na podwórku domu zakonnego o.o. jezuitów (wejście od ul. Piekary 24), gdzie czekać na nas będzie prowadzący -  o. Marek Stelmaszczuk

Zachęcamy do udziału i do modlitwy za naszych Kapłanów.
Oby zaczynający się rok formacyjny przyniósł wiele dobrych owoców.