Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

13.02.2022

Pielgrzymka środowisk tradycji na Jasną Górę 4-5 marca 2022 AD

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Poniżej zamieszczamy informację o ogólnopolskiej pielgrzymce środowisk tradycji na Jasną Górę: 

XV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA WIERNYCH TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ - TRADICLAROMONTANA 2022

W dniach 4-5 marca A.D.2022 po raz piętnasty na Jasnej Górze zgromadzą się wierni z całej Polski, których duchowość oparta jest o liturgię celebrowaną w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego. Misją tegorocznej pielgrzymki jest modlitwa o jedność Kościoła i zachowanie zdrowej doktryny, będącej podstawą miłości do Kościoła i jego liturgii. Pielgrzymka Tradiclaromontana to najważniejsze i największe wydarzenie dedykowane wiernym Tradycji Łacińskiej w Polsce. Stanowi ona swego rodzaju obraz tej wspólnoty i jej duchowości. Jest jednocześnie głosem tych wiernych, wołającym o stałe uwzględnianie ich wrażliwości liturgicznej oraz o otaczanie ich życzliwą troską duszpasterską we wszystkich diecezjach naszego kraju. Pielgrzymi będą dziękować za wszystkie łaski otrzymane za pośrednictwem Jasnogórskiej Matki Kościoła oraz zawierzać siebie i cały Kościół, modląc się w szczególności za Ojca Świętego Franciszka, aby Pan go strzegł i ożywiał go swoim Duchem. Msza Święta w Kaplicy Cudownego obrazu poprzedzona zostanie uroczystym odsłonięciem wizerunku Królowej Polski. W programie pielgrzymki przewidziano tradycyjne nabożeństwa i konferencje duchowe oraz spotkanie formacyjne. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie zwyczajowy Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej. Wszystkich pielgrzymujących księży, osoby zakonne oraz świeckich organizator pielgrzymki prosi o wcześniejsze zapisanie swojego udziału poprzez zapisy na stronie internetowej pielgrzymki.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji pod adresem https://tradiclaromontana.pl/2022/02/07/tradiclaromontana2022-xv-ogolnopolska-pielgrzymka-wiernych-tradycji-lacinskiej-na-jasna-gore/

Strona FB wydarzenia: https://www.facebook.com/Tradiclaromontana/posts/2007712252735403

Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

7.02.2022

Ogłoszenia z Mszy św. z dnia 6 lutego 2022 AD

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W ostatnią niedzielę (V niedziela po Objawieniu) odczytano następujące ogłoszenia:

  • w niedzielę 13 II 2022 AD (Niedziela Siedemdziesiątnicy), Msza św. w tradycyjnym rycie rzymskim będzie sprawowana w Grudziądzu o 16oo.
  • w niedzielę 20 II 2022 AD (Niedziela Sześćdziesiątnicy) Msza święta będzie sprawowana w Toruniu o 14oo.
  • w środy o 18oo w lokalu przy ul. Prostej kolejne spotkania śpiewacze dla zainteresowanych członków naszej wspólnoty; w najbliższym czasie przygotowywane będą pieśni pokutne i wielkopostne
  • serdecznie zachęcamy do odmawiania dziesiątki różańca w intencji naszego duszpasterstwa
Po niedzielnej Mszy świętej miało miejsce zapowiedziane błogosławieństwo św. Błażeja, którego wspomnienie przypada na dzień 3 lutego.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że w sobotę 12 II 2022 AD na jednodniową pielgrzymkę przybywa do Torunia grupa wiernych z Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej. W związku z pielgrzymką tego dnia o godzinie 1430 sprawowana będzie Msza św. solenna w tradycyjnym rycie rzymskim w kościele p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II (Droga Starotoruńska 1, 87-100 Toruń). Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

3.02.2022

Niedziela 6 lutego: błogosławieństwo św Błażeja

W niedzielę 6 lutego, po Mszy św. o godzinie 14oo w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie miało miejsce tradycyjne błogosławieństwo św. Błażeja (św Błażej z Sebasty, biskup i męczennik, wspomnienie z 3 lutego), którego udziela się poprzez przyłożenie do gardła wiernego skrzyżowanych, uprzednio pobłogosławionych świec. Pobłogosławione będą również chleb, wino, woda i owoce.

1.02.2022

Ogłoszenia na 2 lutego - Uroczystość Oczyszczenia Matki Bożej

Na dzień 2 lutego przypada uroczystość Oczyszczenia Matki Bożej. Dzień ten kończy okres, w którym śpiewa się kolędy.

W dniu tym w Toruniu ani Grudziądzu nie będzie niestety sprawowana Msza św. w tradycyjnym rycie rzymskim. W bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza św. z poświęceniem świec będzie sprawowana o godzinie 1930.

Spotkanie śpiewacze przypadające w środę 2 lutego przenosimy na piątek 4 lutego; pora i miejsce spotkania pozostaje bez zmian.