Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

31.05.2021

Ogłoszenia z Mszy świętej 30 V 2021 AD

 • W sobotę w Grudziądzu miało miejsce spotkanie wspólnot z Grudziądza i Torunia. Zaczęło się ono wspólną Mszą świętą w tradycyjnym rycie o godzinie 14oo, skąd następnie wierni przenieśli się do Grupy Górnej, gdzie miała miejsce dalsza część spotkania, zakończona wspólnym nabożeństwem majowym.
 • W czwartek 3 VI przypada uroczystość Bożego Ciała, jednakże ze względu na zapowiedzianą już adorację Najświętszego Sakramentu trwającą aż do godziny 18:30 nie jest możliwe odprawienie Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim tego dnia w kościele WNMP w Toruniu.
  Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim będzie na pewno sprawowana w Grudziądzu o 14:30, w dolnym kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, przy ul. Wyspiańskiego 1.

18.05.2021

Spotkanie z grudziądzkim środowiskiem tradycji - sobota 29 maja 2021 AD

 W sobotę, 29 maja, zapraszamy na spotkanie organizowane przez grudziądzkie środowisko tradycji. Rozpocznie się ono o 14.00 Mszą Św. w klasycznej formie rytu rzymskiego, w dolnym kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, przy ul. Wyspiańskiego 1 w Grudziądzu. Następnie o 15.00, w kaplicy poświęconej pomorskim kapłanom-męczennikom okresu II wojny światowej (mieszczącej się nieopodal Grudziądza), odbędzie się konferencja na temat: „Współczesne wyzwania tradycji katolickiej”, przedstawienie historii miejsca i związanych z nim męczenników oraz nabożeństwo majowe. Przewidziano również wspólny poczęstunek.

Spotkanie przeznaczone jest dla dorosłych wiernych, jak i rodzin z dziećmi. Więcej informacji w zakrystii po Mszy Św. lub mailowo (kontakt poprzez formularz na naszej stronie).

Chęć udziału prosimy deklarować do przyszłej niedzieli, tj. 23 maja, ostatecznie przez formularz do poniedziałku 24 maja.

12.05.2021

Ogłoszenia z Mszy świętej 9 V 2021 AD (V Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim)

 • W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nie będzie jednak tego dnia Mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim.
 • W okresie od poniedziałku 10 V do środy 12 V 2021 AD przypadają w kalendarzu liturgicznym tzw. dni krzyżowe. W związku z tym zapraszamy do modlitwy o urodzaje.
 • W następną niedzielę 16 V 2021 AD Msza św. o zwyczajnej porze, czyli o godzinie 14oo.
  Tego dnia, wbrew zapowiedziom, części stałe będą z Mszy VIII "de Angelis" (pomyłka kantora).

2.05.2021

Ogłoszenia z Mszy świętej 2 V 2021 AD (IV Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim)

 • 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (I klasy). Tego dnia Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim o godzinie 14oo. 
 • W niedzielę 9 maja (V niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim) Msza święta rozpocznie się nieco później, o 14:15.
Serdecznie zapraszamy